Späť

Všetko o orientačných, informačných tabuľach, 3D písme a dekorácii interiérov

Všetko o orientačných, informačných tabuľach, 3D písme a dekorácii interiérov

Vyrábame rôzne druhy orientačných tabúľ a to od klasických, až po reprezentačné alebo luxusné.

 Ponúkame Vám dlhoročné skúsenosti v navrhovaní, výrobe, inštalácii orientačných a informačných tabúľ, tabuliek, 3D písma a výrobu dekorácií pre hotely, firmy, zdravotné zariadenia, školy, úrady, plavárne, obchodné centrá a iné rôzne organizácie. 

Čo sa týka veľkých orientačných tabúľ, najčastejšie sa vyrábajú v 4 základných prevedeniach, od ktorých sa potom odvíjajú ďalšie druhy.

 

1. HLINÍKOVÁ ORIENTAČNÁ TABUĽA.  

Tabuľa je zhotovená z 3 mm hrubého hliníkového kompozitu, ktorého povrch má viacero prevedení. Najluxusnejšie pôsobí kompozit s efektom brúseného nerezu, reprezentačne vyzerá aj strieborný (sivý) metalizovaný efekt a moderne pôsobí kompozit vo farebnom prevedení. Čo sa týka aktualizácie obsahu tabule, vyrábame verziu s "pevným" textom, ktoré je nalepené priamo na podklade tabule, alebo vo verzii, pri ktorej si viete informácie meniť kedykoľvek podľa potreby pomocou vymeniteľńych hliníkových profilov. Súčasťou tohto druhu tabule sú hliníkové profily, ktoré sa vyrábajú v rôznych šírkach. V ponuke sú tieto šírky: 50 mm, 100 mm, 148 mm, 210 mm, 297 mm. Po namontovaní profilov sa do ich vnútra vkladajú požadované informácie - štítky. Následne sa tieto štítky prekryjú ochranným transparentným štítom, ktorý je antireflexný a chráni grafiku pred poškodením. Týmto spôsobom si viete orientačnú tabuľu kedykoľvek aktualizovať, čo je hlavnou výhodou.

Orientačné tabule na mieru  Vymeniteľná orientačná tabuľa

 Hliníková orientačná tabuľaOrientačná veľká tabuľaOrientačné označenie

Meniteľná tabuľaMeniteľná info tabuľa

 Orientačná zásuvná tabuľaZásuvná info tabuľa

Orientačný pútač Zásuvná info tabuľaInformačné menovky na stenu

 

Ukážka orientačnej tabule, pri ktorej sú texty nalepené na "pevno" a pri ich aktualizácii sa musia odlepiť a následne nalepiť nové. Logo a hlavný popis sa zhotovuje vo verzii 3D napríklad z lesklého čierneho Perspexu.

 

Hliníková orientačná tabuľa oranžová Informačná tabuľa s logom

 

 

 Tabuľa sa pripevňuje na stenu najčastejšie pomocou nerezových dištančných úchytiek, ktoré sú aj v iných prevedeniach. Celú ponuku si môžete prezrieť v našom e-shope alebo TU.  

Dištančné úchytky

 

 Hlavička alebo názov orientačnej tabule sa vyhotovuje v troch alternatívach : 

a ) 3D písmo z rôznych materiálov,

3D písmo na orientačnej tabuli  3D písmo na orientačnej tabuli

 

 b ) hliníkový profil v rôznej šírke, ktorý je farebne odlíšený od ostatných profilov na tabule, 

Detail orientačnej tabule

  

c ) hlavička z tabule -  hliníkový kompozit alebo čierny komatex (plast), ktorý sa nalepí priamo alebo na dištanc.

  orientačná tabuľa hliníková

 

  Od veľkých orientačných tabúľ sa odvíjajú následne malé, ktoré sa graficky navrhnú tak, aby ladili s hlavnou tabuľou: 

informačná hliníková tabuľa Orientačná tabuľka hliníková

 

 

 2. LUXUSNÁ ORIENTAČNÁ TABUĽA Z ČIERNEHO VYSOKOLESKLÉHO "PERSPEXU":  

Orientačná tabuľa je zhotovená z 3 mm hrubého vysokolesklého akrylátu zn. Perspex. Existuje v rôznych farbách ( čierna, biela, azurová - perleť, zlatá, perleťová a iné), podľa aktuálnej ponuky. U nás je najčastejšie používaný v čiernom prevedení. 3D text je vylaserovaný z dosky zn. Rowmark, ktorý  je takisto  v rôznych farebných a štruktúrových prevedeniach ( strieborný, zlatý, imitácia dreva, červený, žltý, modrý, biely, granitový a iné ) alebo sa kombinuje s farebných vysokoleským Perspexom, napríklad červeným.   

 Reprezentačná orientačná tabuľa Luxusná orientačná tabuľa   

Tabuľa sa pripevňuje na stenu rovnako ako pri predošlej verzii a to pomocou nerezových dištančných úchytiek.

 Nerezové dištančné úchytky

 

Logo alebo názov tabule je vyfrézované z vysokolesklého Perspexu, Rowmarku alebo číreho plexiskla, ktoré je možné farebne potlačiť podľa Vašej požiadavky. 

Logo tabule 3D

 

Aj pri tejto verzii sa od veľkých tabúľ odvíjajú malé orientačné alebo informačné tabuľky, ktoré sa im výzorovo prispôsobia:

 

orientačná tabuľka čierna

 Informačné tabuľky luxusné

 Orientačná tabuľka šípka

 Informačná šípka tabuľka

 Orientačné 3D písmo

  

3. ORIENTAČNÁ TABUĽA Z ČÍREHO PLEXISKLA, SKLA alebo POLYKARBONÁTU :

Tretí druh orientačnej tabule vyrábame z 5 mm alebo 10 mm číreho plexiskla, skla či polykarbonátu. Vyrába sa v dvoch verziach. Pri prvej sa všetky informácie na tabuli lepia na pevno, čiže pri zmene obsahu  je nutné konkrétnu informáciu odlepiť a následne aplikovať novú. Druhá verzia sa kombinuje s hliníkovými profilmi, pri ktorých si viete sámi kedykoľvek aktualizovať obsah tabule. Podkladová grafika je lepená z opačnej strany plexiskla ( na ukážke sú to modré a bielomodré pásy ). Samotné texty sú lepené z prednej časti tabule a preto vytvárajú pod textom tieň.  Tabuľa sa pripevňuje na stenu s použitím nerezových dištančných úchytiek. 

1. verzia - samolepiace texty lepené z prednej časti tabule, pásy sú v zadnej časti plexiskla: Orientačná tabuľa

 2. verzia - texty sa vkladajú do hliníkových vymeniteľních profilov a preto si obsah tabule viete sámi kedykoľvek aktualizovať:  

Vymeniteľná informačná tabuľa

 

3. verzia - ukážka verzie orientačnej tabule, kde sme použili číre sklo o hrúbke 5 mm, ktoré sme podlepili pieskovou fóliou. Texty s kontúrou sa umiestnili v prednej časti tabule.   

orientačná tabuľa zo skla Sklenená informačná tabuľa

 

 

   4. HLINÍKOVÁ VYMENITEĽNÁ ZAKLAPACIA TABUĽA "SLIM SLATZ": 

Ide o elegantnú hliníkovú orientačnú tabuľu postavenú na základe systému Slim Slatz. Pri tomto type tabule sa jednotlivé časti "obdĺžniky alebo štvorce" zaklapnú do spodnej konštrukcie a kedykoľvek, v prípade potreby aktualizácie textov, sa konkrétna časť vyberie a nechá vymeniť. Texty alebo iné grafiky sa tlačia na transparentnú fóliu alebo sa vyrežú do samolepiacej fólie a následne nalepia na povrch tabule. Pri aktualizácii textov sa starý text jednoducho odlepí. 

 Orientačná tabuľa Slim SlatzVymeniteľná orientačná tabuľa SlimSlim Slatz info tabuľa

 

S výrobou orientačných a informačných systémov v interiéroch budov súvisí aj ich dekorácia ( NA MIERU ) - dekoračné  3D písmo a kliparty,  tlač dekoračných samolepiek na sklá, kachličky, dlažbu či steny, tlač foto tapiet, obrazov a iné.

FOTOGALÉRIU a E-SHOP na dekoráciu interiérov na mieru nájdete TU.    

 

Ostatné články nájdete TU ... 

 

 

Prihlásenie