TEXTÍLIE :

 

    V tejto časti Vám uvadzáme 15 rôznych typov textílií s popisom ich využitia. Spojením niekoľkých pásov je možné dosiahnuť akýkoľvek rozmer vytlačenej grafiky alebo fotografie.

   Grafiku či fotografiu, ktorú chcete vytlačiť si dodáte sami alebo môžete využiť služby nášho fotoateliéru poprípade grafického štúdia.
 

 

Obsah:

 

1. FERRARI Decomesh 221 - mikro perforovaná PVC plachtovina imitujúca textíliu – polomatná biela, s atestom nehorľavosti,

2. FERRARI Decolit 251 - PVC plachtovina imitujúca textíliu – polomatná biela, s atestom nehorľavosti,

3. SEAL Solvent Colour Canvas - Plátno – bavlna / polyester, biela,

4. SEAL Solvent Light Banner Fabric - polyesterová textília, saténová biela,

5. Umelecké plátno Artistic Canvas – biele so štruktúrovaným povrchom, s atestom nehorľavosti,

6. IP 2315 Silver-Back Fabric (B1) 214g / m² - je špeciálna 100% polyesterová tkanina s požiarnou odolnosťou B1,

7. IP 2314 - Fabric Supreme (B1) 210 g/m²,

8. IP 2313 - Polyesterový banner (B1/M1),

9. IP 2311 Artistic Brushwork (FR) - umelecké plátno – biele so štruktúrovaným povrchom, s atestom nehorľavosti,

10. IP 2310 Artistic Canvas (FR) - Umelecké plátno – biele so štruktúrovaným povrchom, s atestom nehorľavosti,

11. IP 2309 - textilný banner – biely, s atestom nehorľavosti,

12. IP 2312 - bavlnená textília, biela, s atestom nehorľavosti,

13. IP 2306 bavlnená textília – biela, s atestom nehorľavosti,

14. IP 2301 - vlajkovina s nosičom - biela, saténová lesklá, s atestom nehorľavosti,

15. IP 2308 - vlajkovina s nosičom – biela, hodvábne lesklá.

 

_________________________________________________________________

 

Popis: 


1. FERRARI Decomesh 221 - mikro perforovaná PVC plachtovina imitujúca textíliu – polomatná biela, s atestom nehorľavosti :

 

FERRARI Decomesh 221 je vysokokvalitná imitácia plátna, vhodná pre Roll Up a PopUp systémy, dekorácie, výstavníctvo a pod.
Materiál je veľmi tenký a ľahký, vhodný predovšetkým do interiéru. Má vynikajúcu rozmerovú stabilitu. Technológia Precontraint použitá pri výrobe poskytuje hladký povrch, vysokú rovinnosť a zabraňuje krúteniu zvislých hrán pri voľnom zavesení.

Hmotnosť 250g/m²


2. FERRARI Decolit 251 - PVC plachtovina imitujúca textíliu – polomatná biela, s atestom nehorľavosti:

 

FERRARI Decolit 251 je vysokokvalitná imitácia plátna, vhodná pre Roll Up a PopUp systémy, dekorácie, výstavníctvo a pod. Materiál je veľmi tenký a ľahký, vhodný predovšetkým do interiéru. Má vynikajúcu rozmerovú stabilitu. Technológia Precontraint použitá pri výrobe poskytuje hladký povrch, vysokú rovinnosť a zabraňuje krúteniu zvyslých hrán pri voľnom zavesení. Materiál
nevyžaduje podkladovú vrstvu (nosič), je potlačiteľný bez presakovania atramentu na všetkých typoch solventných tlačiarní.

Hmotnosť 325g/m²


3. SEAL Solvent Colour Canvas - Plátno – bavlna / polyester, biela:

 

SEAL Solvent Colour Canvas je bavlnené plátno zosilnené polyesterovým výpletom. Je vhodné na umelecké reprodukcie. Štruktúrovaný ale pri tom hladký povrch dáva tlači, vďaka jasným a žiarivým farbám, dimenziu a život. Materiál je možné po tlači napnúť do rámu a spracovať obdobným spôsobom ako klasické maliarske plátno. Materiál je nepriepustný, atrament pri tlači nepresiakne cez jeho celú hrúbku.

Hmotnosť 300g/m²
Hrúbka 380μ


4. SEAL Solvent Light Banner Fabric - polyesterová textília, saténová biela :

SEAL Inkjet Solvent Light Banner Fabric je textília vysokej kvality. Materiál je nepriepustný, atrament pri tlači nepresiakne cez jeho celú hrúbku a preto nevyžaduje nosič (podklad).

Hmotnosť 200g/m²
Hrúbka 240μ
Trvanlivosť (nepotlačené) do 6 mesiacov
Odolnosť proti roztrhnutiu 120 / 103 N/mm² (DIN 53455)
Trieda horľavosti DIN 4102-B1 / NFPA-701


5. Umelecké plátno Artistic Canvas – biele so štruktúrovaným povrchom, s atestom nehorľavosti:

Artistic Canvas je textilný materiál, ktorý na pohľad aj na dotyk perfektne imituje maľovanú umeleckú grafiku. Dobre viditeľná štruktúra plátna, vynikajúca tlačová kvalita a extrémne žiarivé farby, dokážu navodiť pocit autentického ručne maľovaného umeleckého diela.
Požiarna odolnosť platí iba vtedy, keď je naviazaný na sadrokartón.
- Hmotnosť 440g/m²
- Hrúbka 540μ


6. IP 2315 Silver-Back Fabric (B1) 214g / m² - je špeciálna 100% polyesterová tkanina s požiarnou odolnosťou B1.

 

IP 2315 je polyester s PU vrstvou, s veľmi hladkým povrchom a vysoku úrovňou potlače. Je flexibilný, odolný proti pokrčeniu a má požiarnu odolnosť B1, ktorá podporuje jeho použitie v prostredí výstav. Vzhľadom a pocitovo sa líši od ostatných IP potlačiteľných textílií a tým na širokej báze podporuje prianie zákazníka na estetické hľadisko výstupu. IP 2315 má striebornú zadnú stranu.
Toto je dosiahnuté začlenením veľmi vyváženej strieborno-pigmentovej vrstvy čo predstavuje 2 pridané hodnoty - (1) zvyšuje estetickú hodnotu výrobku, najmä s ohľadom na tie inštalácie, v ktorých bude viditeľná zadná časť výrobku, a (2) znižuje priehľadnosť materiálu (v porovnaní so štandardnými tkaninami).
Majte však na pamäti, že pokiaľ strieborná zadná strana znižuje priehľadnosť
cez materiál, nerobí to výrobok úplne nerpiehľadným, a preto by nemal byť používaný na aplikácie, ktoré vyžadujú úplný blockour effect. Tento druh výrobku je veľmi populárny na trhu pre reklamné bannery, textilné bilboardy a plagáty, pre všetk druhy displejov roll-up a je ideálny pre predajné miesta, stand-up a propagačné displeje.

Teplotný rozsah -20°C ~ +70°C
Hmotnosť 214g / m²
Hrúbka 260μ
Trvanlivosť (nepotlačené) N/A
Trieda horľavosti B1


7. IP 2314 - Fabric Supreme (B1) 210 g/m² :

IP 2314 predstavuje textilné potlačiteľné médium s využitím špeciálne upraveného polyesteru. Obsahuje stupeň požiarnej odolnosti B1.
IP 2314 má veľmi hladký povrch umožňujúci vysoký stupeň kvality tlačového výstupu. Je vhodný pre použitie v interiéri i exteriéri (krátkodobé aplikácie) a je vysoko odolný proti pokrčeniu.
Môže byť použitý pre aplikácie ako sú napr. promo akcie, reklamné bannery, textilné billboardy/plagáty, textilné steny, pozadia v oblastiach ako je maloobchod, výstavy, kancelárie, divadlá, showroomy a výstavné haly.
Jeho využitie na výstavách je plne podporované, pretože má stupeň požiarnej odolnosti B1. Pre profesionálne dokončenie výrobku je ideálne použiť IP montážnu pásku.
Laminácia: ImagePerfect™ tekuté lamino na vodnej báze s UV ochranou.

Trvanlivosť (nepotlačené) N/A
Trieda horľavosti B1
Hrúbka 260μ
Hmotnosť 210g / m²
Teplotný rozsah -20°C do +70°C


8. IP 2313 - Polyesterový banner (B1/M1):

 

IP 2313 môže byť použitý pre reklamné bannery, textilné billboardy alebo postery, pozadia alebo horizonty na obchodných prezentáciách, divadlách a kanceláriách. Pretože má translucentné vlastnosti môže byt efektívne využítý aj pre backlit aplikácie. Kedže predná strana banneru poskytuje nepriepustnosť, nie je potrebné jeho prekrytie počas tlače.

Teplotný rozsah -20°C do +70°C
Hmotnosť 200g/m²
Hrúbka 290μ
Trieda horľavosti B1/M1


9. IP 2311 Artistic Brushwork (FR) - umelecké plátno – biele so štruktúrovaným povrchom, s atestom nehorľavosti :

 

IP 2311 je textilný materiál, ktorý na pohľad aj na dotyk perfektne imituje maľovanú umeleckú grafiku. Povrchová štruktúra materiálu pripomína „prácu“ štetca a členito nanesenú farbu s rôznou hrúbkou a množstvom, čo spolu s vynikajúcou tlačovou kvalitou a extrémne žiarivým farbám navodzuje pocit autentického, ručne maľovaného umeleckého diela.
Požiarna odolnosť platí iba vtedy keď je naviazaný na odstredený sadrokartón.

Hmotnosť 440g/m²
Hrúbka 480μ
Trvanlivosť (nepotlačené) neudáva sa
Trieda horľavosti BS476/ASTM-E84/NFPA286
Laminácia neudáva sa


10. IP 2310 Artistic Canvas (FR) - Umelecké plátno – biele so štruktúrovaným povrchom, s atestom nehorľavosti :

 

IP 2310 FR je textilný materiál, ktorý na pohľad aj na dotyk perfektne imituje maľovanú umeleckú grafiku. Dobre viditeľná štruktúra plátna, vynikajúca tlačová kvalita a extrémne žiarivé farby, dokážu navodiť pocit autentického ručne maľovaného umeleckého diela.
Požiarna odolnosť platí iba vtedy, keď je naviazaný na

Hmotnosť 440g/m²
Hrúbka 540μ
Trvanlivosť (nepotlačené) neudáva sa
Trieda horľavosti BS476/ASTM-E84/NFPA286
Laminácia neudáva sa


11. IP 2309 - textilný banner – biely, s atestom nehorľavosti:

 

IP 2309 je špeciálna polyesterová textília s atestom nehorľavosti B1/M1. Je určená pre použitie na reklamné bannery, textilné billboardy alebo postery, textilné steny, pozadia na výstavy, do divadiel, predvádzacích miestností a pod. Môže byť tiežpoužitá ako obrusovina.
Predná strana textílie je nepriepustná, atrament pri tlači nepresiakne cez celú hrúbku materiálu a preto nevyžaduje nosič (podklad). IP 2309 spĺňa všetky náročné požiadavky kladené na materiál takéhoto typu.

Hmotnosť 135g/m²
Hrúbka 140μ
Trvanlivosť (nepotlačené) neznáma
Pevnosť v ťahu 400 / 600 (N / 5 cm) DIN ISO 1421
Odolnosť proti roztrhnutiu 80 / 35 (N) DIN 53363
Trieda horľavosti B1/M1
Laminácia ImagePerfect™ tekutá laminácia s UV ochranou


12. IP 2312 - bavlnená textília, biela, s atestom nehorľavosti :

 

IP 2312 je 100%-tná bavlnená textília so špeciálny coatingom a atestom nehorľavosti. Je určená pre použitie na reklamné bannery, textilné bilboardy alebo postery, textilné steny, pozadia na výstavy, do divadiel, predvádzacích miestností a pod.
Predná strana textílie je nepriepustná, atrament pri tlači nepresiakne cez celú hrúbku materiálu a preto nevyžaduje nosič (podklad). IP 2312 je vysoko odolná voči pokrčeniu a zároveň spĺňa všetky náročné požiadavky kladené na materiál takéhoto typu.
Hmotnosť 220g/m²
Hrúbka 350μ
Trvanlivosť (nepotlačené) neznáma
Trieda horľavosti B1
Laminácia ImagePerfect™ tekutá laminácia s UV ochranou


13. IP 2306 bavlnená textília – biela, s atestom nehorľavosti :

 

IP 2306 je 100%-tná bavlnená textília so špeciálnym coatingom a s atestom nehorľavosti B1. Má prirodzený, reálny bavlnený povrch. Je určená pre použitie na reklamné bannery, textilné billboardy alebo postery, textilné steny, pozadia na výstavy, do divadiel, predvádzacích miestností a pod.
Predná strana textílie je nepriepustná, atrament pri tlači nepresiakne cez celú hrúbku materiálu a preto nevyžaduje nosič (podklad). IP 2306 je vysoko odolný voči pokrčeniu a spĺňa všetky náročné požiadavky kladené na materiál takéhoto typu.

Hmotnosť 300g/m²
Hrúbka 545μ
Trvanlivosť (nepotlačené) neznáma
Trieda horľavosti B1 / M1
Laminácia ImagePerfect™ tekutá laminácia s UV ochranou


14. IP 2301 - vlajkovina s nosičom - biela, saténová lesklá, s atestom nehorľavosti :

 

IP 2301 je tenký, ľahký, biely vlajkovinový materiál s nosičom. Pri tlači atrament presiakne celým materiálom a tlačený motív je viditeľný aj z rubovej strany. Materiál je vhodný ako dekoračné pozadie alebo „horizont” na výstavy, do divadiel alebo predvádzacích miestností a všade tam, kde nie sú požadované intenzívne farby, ostré kontúry, malé detaily a je žiadaný alebo neprekáža efekt čiastočnej priehľadnosti grafiky. Materiál je určený predovšetkým na interiérové použitie. V prípade exteriérového použitia, treba počítať s veľmi obmedzenou negarantovanou životnosťou, typicky nie viac ako 3, za optimálnych podmienok
maximálne 6 mesiacov. Náročné a agresívne podmienky však môžu životnosť v exteriéri skrátiť aj na menej ako 1 mesiac.

Hmotnosť 110g/m²
Hrúbka 300μ (bez podkladového papiera)
Trvanlivosť (nepotlačené) viď. popis
Pevnosť v ťahu 350/650 (N/5 cm) DIN 53857
Trieda horľavosti B115. IP 2308 - vVlajkovina s nosičom – biela, hodvábne lesklá:

 

IP 2308 je takmer totožný s IP 2301. V porovnaní s ním je schopný poskytnúť intenzívnejšie farby, viac detailov, nemá však atest nehorľavosti.

Hmotnosť 110g/m²
Hrúbka 300μ
Trvanlivosť (nepotlačené) neuvádza sa
Pevnosť v ťahu 350 / 650 N / 5 cm (DIN 53857)

 

Obsah internetovej stránky, vrátane textov, fotografií, grafiky je chránený autorským právom.

Kopírovanie a šírenie z tejto stránky za akýmkoľvek účelom, tiež jeho šírenie formou ponuky na inej

webovej stránke bez písomného súhlasu autora je trestné.