TECHNOLÓGIE POTLAČE TRIČIEK A TEXTILU:

 

 

1. FLEX TLAČ:

 

sa realizuje pomocou flex fólií, a to hlavne na aplikáciu vektorovej grafiky, ako je napríklad písmo alebo text, firemmné logo, jednoduchá grafika a podobne. Flex svojím povrchom pripomína tenkú gumu. Je cenovo výhodný pri objednávke menšieho množstva textilu. 

 

Pri tejto technológií sa zvyčajne aplikujú maximálne 3 druhy farieb. Grafický motív sa vyreže pomocou rezacieho plotra z flex fólie, ktorá sa následne lisuje pri vysokej teplote a tlaku na textilný produkt.

    

Flex tlač je charakteristická vysokou trvanlivosťou a jasnosťou farieb. Viacfarebný motív sa musí vyskladať z viacerých fólií. Nie je možné docieliť odtiene farieb a farebné prechody.

    

Okrem bežných farieb sú pri flex tlači dostupné aj špeciálne farby, ako sú fosforová, reflexná, uv aktívna.

 

 

2. FLOCK TLAČ:

 

Flock tlač sa realizuje rovnako ako pri flex tlači. Flock svojím povrchom pripomína semiš. Na rozdiel od flexu, pri flocku nie sú v ponuke špeciálne fólie, ako sú fosforová, reflexná, uv aktívna. Je cenovo výhodný pri objednávke menšieho množstva textilu.

 

 

3. SIEŤOTLAČ:

 

Ide o technológiu tlače pretláčaním tlačovej farby plochým sitom na potláčaný materiál. Potláčané plochy sú vymedzené šablónou, ktorú môžeme na sito priamo skopírovať. Je cenovo výhodná pri objednávke väčšieho množstva textilu. Sieťotlač zaručuje najlepšiu trvanlivosť vytlačenej grafiky.

 

 

4. SUBLIMAČNÁ TLAČ:

 

Pri sublimačnej tlači sa používa špeciálna farba, ktorá sa sublimačnou tlačiarňou tlačí na prenosový papier, potiahnutý špeciálnou vrstvou. Výsledkom tlače je plnofarebný motív s jasnou tlačou a vysokou životnosťou potlače. Papier sa potom umiestni na materiál, ktorý chceme potlačiť a následne sa lisuje pod veľkým tlakom pri vysokej teplote. Ideálna na potlač svetlých PES látok ako napríklad vlajky, obrusy, športové dresy, propagačné stany a podbne.

 

Výhody:

+ výborná jasnosť a lesk farieb,
+ odolnosť voči praniu,
+ možnosť vytlačiť ľubovoľné obrázky ( aj farebné prechody ),
+ tlač od jedného kusa.

 

 

Obsah internetovej stránky, vrátane textov, fotografií, grafiky je chránený autorským právom.

Kopírovanie a šírenie z tejto stránky za akýmkoľvek účelom, tiež jeho šírenie formou ponuky

na inej webovej stránke bez písomného súhlasu autora je trestné.